Nestihli jste přijít? Chcete zavzpomínat? Přečtěte si reportáž z nakládačky

8. června 2010 v 12:01 | Zuzana Raušová |  ROČNÍK 2010

Cenu Velké sýrové nakládačky má "hermelín v lázních"


Na Kampě proběhla soutěž o nejlahodnější nakládaný hermelín

Cenu Velké sýrové nakládačky má
V pořadí čtvrtá amatérská soutěž o nejlahodnější nakládaný hermelín, která proběhla v úterý 25. května na pražské Kampě, zná své vítěze. Hlavní cenu velké sýrové nakládačky si odnesli nakládači sýru pojmenovaného José v lázních. Soutěžilo se také v kategorii nejlepší vzhled, svou cenu předala i laická porota.


Slunečné sýrové odpoledne na zahradě KC Kampa, k jehož branám naváděl obří Sedlčanský hermelín, odstartovalo představením odborné poroty a patnácti účastníků soutěže.

"Přijely jsme jako doprovod slavného herce, kterého jsme vyzvedly na festivalu v Cannes, kde přebíral ocenění," vysvětlovaly účastnice se startovním číslem 15 původ svého "želízka" v soutěži, kterého pojmenovaly Javier Bardem.

Své jméno mělo i ostatních čtrnáct naložených hermelínů. O ocenění za chuť a vzhled soupeřily například hermelíny Relikviář Jírovce Maďala, Sluneční koráb nebo Mr. Paprika.

Jako chuťově nejvytříbenější nakonec odborná porota ohodnotila hermelín nazvaný José v lázních. "Recept je jednoduchý, dělali jsme ho s láskou," prozradil při přebírání hlavní ceny, kompaktního digitálního fotoaparátu, nadšený spoluautor vítězného hermelínu Pedro, původem z Portugalska.

Druhé a třetí místo v chuťové kategorii ukořistil klasicky pojatý hermelín Karel a minimalistický Sluneční koráb.

Po stránce designu zaujala porotu nejvíce sýrová variace na víkendové volby do parlamentu, Plesnivé preference manželů Součkových. Autorské duo ve svém konceptu dalo šanci na volební výhru například Hermoušské národní straně, Paprikánům Miroslava Plátka nebo České pepřové demokracii. Za svůj počin manželé převzali cenu v podobě předplatného časopisu F.O.O.D.

Stejnou cenu si odnesli také vítězové Ceny laické poroty, kterou vyhrál nakládačkový tým META se svým kouskem Grün Metalün.

Celé soutěžní klání, které podpořily Sedlčanské mlékárny, doprovodila hudba Davida Štěrbáčka z Rádia 1. V rámci doprovodného programu se odehrál také guerilla-knittingový workshop a valná část účastníků odcházela ze sluncem zalitého zahradního dýchánku s dočasným tetováním ze studia Lampijón.

O lahodné občerstvení návštěvníků se postarala Villa Vojkov. Jeden z hřebů večera pak představovala slavnostní premiéra letošního nakládačkového spotu, jehož hlavní hrdina sklidil divácké ovace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gfgs gfgs | 31. března 2011 v 22:41 | Reagovat

f

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama